E akuzuan për abuzim seksual, Justin Bieber kërkon shumën e madhe dëmshpërblim - Bota Sot
E akuzuan për abuzim seksual, Justin Bieber kërkon shumën e madhe dëmshpërblim

Mediale Vip

E akuzuan për abuzim seksual, Justin Bieber kërkon shumën e madhe dëmshpërblim

Më: 26 qershor 2020 Në ora: 22:20
Justin Bieber

Justin Bieber ngre padi 20 milionë dollarë për shpifje ndaj grave që e akuzuan për sulm seksual.

Justin Bieber ka ngritur një padi, ku kërkon 20 milionë dollarë për shpifje ndaj dy grave që e akuzuan atë më parë këtë javë për sulme seksuale, shkruan CNN.

Të dy gratë postuan akuzat në llogaritë e tyre përkatëse në Twitter. Procedimi gjyqësor i Bieber, i cili u ngrit të enjten, i quan pretendimet “të trilluara”.

CNN ka marrë një kopje të padisë. Një prej grave, e cila është renditur në padi si Jane Doe-2 dhe e identifikuar si “Kadi” në Twitter, pretendon se Bieber e sulmoi atë herët në mëngjesin e 5 majit 2015 në një hotel në Nju Jork.

Ankesa e Bieber i quan pretendimet “faktikisht të pamundura” dhe thotë se ato “kundërshtohen nga vetë deklaratat e saj të shkruara paraprake, mbështeten vetëm nga tekste të falsifikuara ose të rreme, dhe pretendimet e saj janë një trillim i plotë për qëllimin e vetë-deklaruar të rritjes së famës dhe vëmendjes, dhe ka shumë dëshmitarë që kundërshtojnë gënjeshtrat e këqija të Kadi “.

Gruaja e dytë, e renditur si Jane Doe-1 dhe e identifikuar si “Danielle” në ankesë, akuzoi Bieber se e sulmoi atë më 10 mars 2014 në Hotel Four Seasons në Austin, Texas. Që atëherë ajo ka fshirë tweet-et e saj.

Procedimi gjyqësor i Biber hedh poshtë pretendimin.

“Danielle trilloi takimin e saj seksual me Bieber në Hotel Four Season sepse u raportua publikisht se Bieber kishte darkuar në restorant Four Season më 10 Mars 2014 dhe supozoi se Bieber ishte në hotel për shkak të raporteve publike të tij duke ngrënë në restorant”, vazhdon dosja. “Sidoqoftë, edhe pse Bieber shkoi në restorant, ai nuk qëndroi në Hotel Four Season”.

Bieber gjithashtu ka mohuar pretendimet edhe në rrjete sociale.

“Pretendimet e abuzimit seksual duhet të merren shumë seriozisht dhe kjo është arsyeja pse përgjigja ime ishte e nevojshme,” shkroi Bieber në një tweet në fillim të kësaj jave. “Megjithatë kjo histori është në fakt e pamundur dhe kjo është arsyeja pse unë do të punoj me autoritete për të ndërmarrë veprime ligjore”. 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat