Naser Rafuna shkruan fjalët më prekëse në ditëlindjen e djalit të tij - Bota Sot
Naser Rafuna shkruan fjalët më prekëse në ditëlindjen e djalit të tij

Mediale Vip

Naser Rafuna shkruan fjalët më prekëse në ditëlindjen e djalit të tij

Më: 27 qershor 2020 Në ora: 10:58
Naser Rafuna

Sot është një ditë e veçantë për aktorin Naser Rafuna, pasi djali i tij i vetëm po feston ditëlindjen.

këtë e ka bërë të ditur vet ai përmes një poatimi të bërë në Facebook, ku ka shkruar dhe një dedikim për Jarin e vogël.

Postim i plotë:

Ky është im bir Jari. Sot i bëri 4 vite. Sot 4 vite ishte dita më e lumtura dhe më e shpejta në jetën time. Ky fëmijë,ka arritur të ma mësoj një gjë: “ç’është vërtetë mëshira”.

Zakonisht për vehte jam njeri që i dua dhuratat, prandaj ndaj shumë pa dhembshuri,po kjo dhuratë e ka vënë kapakun në dashurinë për të papriturat e bukura. Zot i Madh, na fal për gabimet dhe për ndonjë pakujdesi në edukatën ndaj tyre, mos lejo me qenë fëmijtë e popullit tanë prej atyre që pasojnë ide e mendime, jetë e vepër të të tjerëve,pa arsye të drejtë dhe argument të vërtetë dhe mos le askë,pa e përjetuar sprovën e bukur dhe të lumtur,të të quajtur ”PRIND”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat