​Heq dorë nga aktrimi, Meryem Uzerli me profesion të ri - Bota Sot
​Heq dorë nga aktrimi, Meryem Uzerli me profesion të ri

Mediale Vip

​Heq dorë nga aktrimi, Meryem Uzerli me profesion të ri

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 21:34
Meryem Uzerli

Aktorja turke Meryem Uzerli, e cila u bë e famshme për rolin e saj si Hurem në serinë mega-popullore "Suleiman the Magnificent", i befasoi fansat me vendimin e saj të ri për jetën.

Përkatësisht, aktorja aktualisht jeton me vajzën e saj në Berlin dhe ka vendosur të fillojë një biznes të ri.

Aktorja, siç njoftoi në profilin e saj në Instagram, lundroi në ujërat sipërmarrës, dhe ky është një dyqan i ri në qendër të këtij qyteti gjerman.

Uzerli vendosi të hapte një dyqan ëmbëlsirash. Ajo sqaroi se të gjitha produktet që do të shiten në dyqanin e saj "Nosh Nosh" janë vegane dhe theksoi se nuk mund të presë për të paraqitur versionet më të shëndetshme të çokollatës, ëmbëlsirave për klientët e saj.

“Ky është vetëm fillimi i një udhëtimi të mrekullueshëm. Herën e parë në Berlin, dhe pastaj, me shpresë në të gjithë botën. Miqtë e mi dhe unë kemi krijuar një vend ku duam që ju të ndiheni në shtëpi dhe të shijoni cilësinë më të lartë dhe të shijshme të produkteve tona”, ka shkruar aktorja në Instagram.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat