Dua Lipa i reagon ashpër kompanisë Apple, shkaku Kosova - Bota Sot
Dua Lipa i reagon ashpër kompanisë Apple, shkaku Kosova

Mediale Vip

Dua Lipa i reagon ashpër kompanisë Apple, shkaku Kosova

Më: 18 korrik 2020 Në ora: 19:13
Dua Lipa

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, së fundmi ka reaguar ashpër ndaj kompanisë “Apple”.

Kjo vjen për shkak të hartës së të tyre, në të cilën shteti i Kosovës nuk gjendet askund, përfshirë edhe Palestinën.

Një gjë të tillë ajo e ka bërë përmes një postimi në rrjetin social Instagram, ku ajo u kërkoi llogari atyre.

“Apple ne jepni përgjigje!!! Vendoseni Kosovën në hartë, vendoseni Palestinën në hartë”, ka shkruar ajo në mbishkrimin e fotografisë.

Fillimisht një imazh të tillë e kisha publikuar një faqe në Instagram, Balkanism, të cilën e kishte huazuar Dua.

“Kosova është më shumë se sa një grumbull i numrave. Ekziston dhe duhet të respektohet. Apple duket të kesh shumë përgjigje për Kosovën dhe Palestinën”, kishte qenë postimi i tyre.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat