Kendall Jenner pjesë e kopertinës së revistës së famshme, zbulon pamje të shtëpisë

Mediale Vip

Kendall Jenner pjesë e kopertinës së revistës së famshme, zbulon pamje të shtëpisë

Më: 29 korrik 2020 Në ora: 19:26
Kendall Jenner

Modelja e famshme, Kendall Jenner, do të jetë protagoniste e kopertinës së shtatorit të revistës “Architectural Digest”.

 Ajo ka zbuluar për të gjithë pamjet nga shtëpia e saj, e cila ka një dekor që të lë pa fjalë. Ajo e përshkruan shtëpinë si një oaz paqeje dhe që i ngjason shtëpive të fshatrave spanjollë.

Gjithashtu 24-vjeçarja ka një koleksion të madh arti në shtēpi. Në hyrje Kendall ka vendosur edhe një skulpturë me drita LED nga James Turrell.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

September Style issue: @kendalljenner, shot months prior to Covid quarantine, in the LA house she accurately describes as having a “peaceful Spanish-y, farmhouse-y vibe.” Design by AD100 firms @clementsdesign and @waldosdesigns. The art collection is impressive for a 24 year old - Barbara Kruger, Richard Prince, Sterling Ruby, Raymond Pettibon - and includes her prize James Turrell ovoid wall sculpture, in the entry on cover, which is animated by shifting LED lights. “I’ve always been a huge Turrell fan. I was introduced to his work by Kanye. I wanted this piece to be a focal point of the house, and I’m so hyped to have it here.” Full tour, link in bio 📷 @wabranowicz styling @amykchin text @mayer.rus fashion styling @Marnimaxi

A post shared by Amy Astley (@amyastley) on

“Kam qenë gjithmonë një fanse e madhe e Turrell. Punën e tij ma prezantoi Kanye. Doja që kjo të ishte një pjesë kryesore e shtëpisë dhe jam shumë e ekzaltuar që e kam aty”, është shprehur modelja.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat