Dy shqiptare në mesin e 10 femrave më të dëgjuara në ‘Spotify’ - Bota Sot
Dy shqiptare në mesin e 10 femrave më të dëgjuara në ‘Spotify’

Mediale Vip

Dy shqiptare në mesin e 10 femrave më të dëgjuara në ‘Spotify’

Më: 3 gusht 2020 Në ora: 22:51
Ava Max

o më kot thuhet se artistët janë ambasadorët më të mirë të një vendi.

Spotify ka publikuar listën e 10 këngëtareve më të klikuara në këtë platformë, dhe në mesin e tyre janë edhe dy shqiptare, Dua Lipa dhe Ava Max.

Dua renditet në vendin e tretë pas Taylor Swift dhe Billie Eillish, me gjithsej 14 milionë ‘Streams’, teksa lë pas emra si Beyonce,  Lady Gaga dhe Rihanna.

Ndërsa listën e mbyllë Ava Max me më shumë se gjashtë milionë ‘Streams’. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat