Tom Hanks në negociata për të marrë këtë rol në “Disney” - Bota Sot
Tom Hanks në negociata për të marrë këtë rol në “Disney”

Mediale Vip

Tom Hanks në negociata për të marrë këtë rol në “Disney”

Më: 7 gusht 2020 Në ora: 00:07
Tom Hanks

Tomas Hanks po negocion për të luajtur Geppetto për remake të “Pinocchio” nga Disney.

Sipas Deadline, Tom Hanks është në negociata të hershme për të luajtur Geppetto në Disney dhe Robert Zemeckis remake të Pinocchio të animuar, shkruan CNN.

Pasi lexoi skenarin, ylli 64-vjeçar i Toy Story, raportohet se arriti te Zemeckis ‘për ta njoftuar se dëshiron të bëjë filmin’.

Dyshja më parë fituan Oscar së bashku për punën e tyre në Forrest Gump më 1994 dhe u bashkuan dy herë për Cast Away (2000) dhe The Polar Express (2004.)

Ndërsa burimet thanë se negociatat në dalje janë ende ‘shumë herët’, Disney më parë iu drejtua aktorit për rolin e tij për live-action.

Në atë kohë, Paul King iu bashkua drejtpërdrejt dhe një marrëveshje nuk u përfundua kurrë.

Përralla e famshme e Disney, bazuar në romanin e vitit 1883 Aventurat e Pinocchios, ishte një film i animuar më 1940.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat