Ndërron jetë aktori i njohur amerikan

Mediale Vip

Ndërron jetë aktori i njohur amerikan

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 16:01
Raymond G. Allen

Raymond G. Allen, aktori i njohur për shumë dekada në Amerikë ka ndërruar sot jetë.

Familja e tij ka njoftuar se Allen ka vdekur në shtëpinë e tij në moshën 92 vjeçare. Raymond u bë i famshëm me rolin e xha Woodyt që kishte tek seriali “Sanford and Son”.

Familja njofton se Allen kishte probleme me frymëmarrje dhe se nuk bëhet fjalë për Covid 19.

Allen gjithashtu kishte role në “Starsky dhe Hutch”, duke luajtur rolin e mekanikut dhe në filmin “The Jeffersons”./

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat