“Lë fëmijët në shtëpi dhe kaloj kufirin në këmbë”, Emina tregon sakrificat e të bëri bamirësi

Mediale Vip

“Lë fëmijët në shtëpi dhe kaloj kufirin në këmbë”, Emina tregon sakrificat e të bëri bamirësi

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 18:15
Emina Çunmulaj

Emina Çunmulaj ka treguar historinë e saj në emisionin “Historia e Fundjavës” në Klan Plus, ku ka folur për bashkëpunimin me “Fundjavën Ndryshe”.

Ajo u shpreh se bamirësinë e bën se e do me gjithë zemër dhe tregon sakrificat.

Modelja shprehet se ajo lë fëmijët e saj në shtëpi dhe punon mbi 10 orë në ditë, kalon kufirin me Malin e Zi në këmbë dhe mundohet që në darkë të shkojë në banesë e të gjej dy vajzat e saj zgjuar.

Si e përjeton momentin kur takon njerëz kaq të varfër?

 Varët prej secilës familje. Çdo familje e ka një ndenjë të vetme. Nuk di si ta shpjegoj është një gjë që ndodh në atë momentin kur unë jam atje. Unë këtë punë e bëj se ma thotë zemra, nuk e bëj për asnjë interes, unë lë fëmijët e mi, e di dhe Arbri. Unë fëmijët e mi i takoj në mëngjes, i laj u jap ushqim dhe iki. Kaloj kufirin në këmbë dhe bëj mbi 10 orë punë dhe mundohem që të shkojë në shtëpi para se të kenë fjetur.

Si e kalon kufirin në këmbë, na e shpjego pak këtë?

Është ana e Malit të Zi dhe ana e Shqipërisë. Unë lë makinën dhe kaloj në këmbë në kufi dhe tani më njohin të gjithë. Edhe më pret Arbri në anët tjetër.  Po gazepi është kur kthehen në darkë, pasi aty ka qenë. Mendoj nga njëherë se sa kanë vuajtur në kohën e refugjatëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat