Ha të njëjtat ushqime prej vitesh, a është ky sekreti i jetëgjatësisë së mbretëreshës Elisabetë?

Mediale Vip

Ha të njëjtat ushqime prej vitesh, a është ky sekreti i jetëgjatësisë së mbretëreshës Elisabetë?

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 09:38
Mbreteresha Elisabetë

Është 94 vjeçe dhe mbahet shumë mirë, fizkisht e mendërisht. Shumë pyesin a mos vallë sekreti i jetëgjatësisë së mbretëreshës Elisabetë duhet kërkuar tek mënyra sesi ushqehet dhe gatimi i shefit të saj personal.

Shumë i rëndësishëm është regjimi që ndjek: ha rregullisht katër vakte në ditë, pa anashkaluar kurrë asnjërin: mëngjesi, dreka, pasdita e çajit dhe darka.

Shefi mbretëror Darren McGrady tregon se monarkja e nis ditën me caj, biskota e drithëra. Dreka është gjithmonë ose peshk në zgarë me spinaq dhe kunguj, ose sallatë dhe pulë po zgare. E vetmja ditë që e “prish“ me patate të skuqura, është e premtja, ndersa nuk heq dore pasdite nga paninet me marmalate.

Ndërkohë në menynë mbretërore, ndalohet rreptësisht hudhra!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat