Monica Bellucci tregon sekretet

Mediale Vip

Monica Bellucci tregon sekretet

Më: 20 tetor 2020 Në ora: 22:14
Monica Bellucci

Monica Bellucci është rregullisht në krye të listave të grave më të bukura në botë, dhe ajo është njohur si e tillë për disa dekada me radhë.

Ajo jep shembullin që thotë se një grua mund të jetë e mrekullueshme, edhe pas 50 vjeç, dhe në çdo moshë. Monica u bë e suksesshme pas të 30-ve, u bë nënë në pothuajse 40 vjeç dhe ajo dëshmon se një grua është e aftë të krijojë fatin e saj.

Në rininë e saj, Monica ëndërronte të bëhej avokate dhe madje hyri në Fakultetin e Drejtësisë. Si studente, ajo kishte një punë me kohë të pjesshme në një agjenci modelingu. Ajo u vu re atje dhe u ftua të shkonte në Milano. Kështu, ajo i dha lamtumirën ëndrrës së saj për t'u bërë avokate dhe shkoi për të pushtuar shtëpitë e famshme të modës.

Aktorja është krenare për moshën e saj. Një ditë ajo tha: "Nuk do të doja të isha përsëri 20-vjeç për asgjë".

Në fotot e saj, Monica duket 10, apo edhe 20 vjet më e re se mosha e saj. Përveç kësaj, aktorja është aq e sigurt në vetvete saqë pranoi të merrte pjesë në një skenë nudo në moshën 52 vjeç. Pas kësaj, ajo guxoi të bënte një fotosesion lakuriq për kopertinën e një reviste.

Në ditët e sotme, Bellucci vazhdon të luajë në filma dhe mbetet një nga aktoret më të kërkuara. Për të qëndruar e re dhe e bukur, ajo rekomandon rregullat e mëposhtme:

Lani flokët jo më shumë se dy herë në javë dhe përdorni vaj ulliri në vend të maskës.

Asnjëherë mos e kufizoni ushqimin tuaj. Sidoqoftë, nëse duhet të humbni disa kile, zvogëloni vaktet dhe hani më shumë mish, peshk dhe perime.

Bëni yoga dhe notoni. Këto ushtrime e mbajnë trupin tuaj të tonifikuar pa stërvitje të tepruar.

Pastroni plotësisht lëkurën e fytyrës para se të shkoni në shtrat, pa marrë parasysh sa jeni të përgjumur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat