Shtëpia e aktores së njohur shkatërrohet nga zjarri

Mediale Vip

Shtëpia e aktores së njohur shkatërrohet nga zjarri

Më: 1 dhjetor 2020 Në ora: 14:16
Foto

Është shkatërruar nga zjarri ferma e familjes së Jennifer Lawrence, e cila kishte shërbyer edhe si kamp veror i fëmijëve.

Për fat të mirë, asnjë jetë njerëzish dhe kafshësh nuk humbi nga flakët, shkruan Fox News.

Ferma që familja e Jennifer Lawrence përdor si një kamp veror për fëmijët në Kentucky u shndërrua në rrënoja nga  një zjarr tragjik gjatë fundjavës.

Kampi Hi-Ho, i cili është në pronësi dhe operohet nga vëllai i aktores Blaine Lawrence, u përfshi në flakë të premten mbrëma në një zjarr që autoritetet ende po hetojnë.

“Me dhimbje ju konfirmojmë lajmin se kemi humbur fermën tonë natën e kaluar në një zjarr të tmerrshëm. Ne jemi thellësisht mirënjohës që asnjë person ose kafshë nuk u lëndua, por ne ende jemi në zi për humbjen e viteve të punës së palodhur dhe kujtimeve që ndodhën në këto mure”, thuhet në një postim në faqen zyrtare të kampit në Facebook.

Postimi vazhdon: “Fjalët nuk mund të përshkruajnë dhimbjen që kemi, por ne jemi kaq mirënjohës për Departamentin e Zjarrfikësve Simpsonville dhe të gjithë zjarrfikësit e tjerë që iu përgjigjën urgjencës sonë. Ju jeni heronj të vërtetë. Ne jemi gjithashtu shumë mirënjohës për anëtarët e panumërt të komunitetit tonë të cilët kanë arritur të na mbështesin gjatë kësaj kohe. Dashuria dhe mirësia juaj do të thotë bota për ne”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat