Pas turpit publik për thyerjen e rregullave të izolimit, Rita Ora nuk do të paraqitet në shfaqjen e Jonathan Ross

Mediale Vip

Pas turpit publik për thyerjen e rregullave të izolimit, Rita Ora nuk do të paraqitet në shfaqjen e Jonathan Ross

Më: 1 dhjetor 2020 Në ora: 18:18
Rita Ora dhe Jonathan Ross

Rita Ora nuk do të shfaqet më në shfaqjen e Jonathan Ross siç ishte planifikuar këtë javë, pasi ajo hodhi poshtë rregullat e izolimit  duke organizuar një festë për ditëlindjen e saj të 30-të në Notting Hill.

Këngëtarja ka kërkuar falje për veprimet e saj, por është kritikuar gjerësisht për thyerjen e rregullave katër ditë para se Londra të kalonte nga izolimi.

MailOnline ka arritur të marrë vesh që Rita do të paraqitet në shfaqje para Krishtlindjeve por ishte rënë dakord reciprokisht që pamja e saj të shtyhej.

Image

Rita dhe shtatë miqtë e saj kishin festuar në restorantin ‘Casa Cruz’ të shtunën në mbrëmje dhe këngëtarja që atëherë ka paguar vullnetarisht një gjobë prej 10 mijë funtesh për policinë për shkeljen e rregullave.

Të martën në mëngjes, Piers Morgan, 55, kritikoi faljen e Ritës në emisionin ‘Good Morning Britain’ dhe e akuzoi atë thjesht se ishte ‘keqardhje që u kap’.

Ai tha: “Çfarë mendon mamaja e saj për këtë?”, ndërsa ai u kujtoi shikuesve se nëna e saj Vera u kthye në vijën e frontit për të punuar për NHS (Shërbimin e Shëndetit Kombëtar në Angli) në mes të pandemisë.

Image

Moderatori më tutje tha: ‘Kjo gjë më bezdisi sepse papritmas ajo është “thellësisht e penduar” dhe doli vullnetare për të paguar gjobën prej 10,000 funtesh – e cila mezi do të prekë anët e parave të xhepit të saj”.

“Për çfarë i vjen shumë keq? Ajo e dinte se çfarë po bënte, ne jemi në një bllokim kombëtar – nuk është sekret”, shtoi tutje moderatori i ‘Good Morning Britain’.

“Ajo është një yll popi shumë i pasur dhe qëllimisht planifikoi një festë të 30-vjetorit – Unë nuk e di se çfarë po mendonte restoranti, kështu që si je në gjendje ta bësh atë? Dhe pse po e bëre atë?”, shtoi ai.

“Ju planifikoni një ditëlindje të 30-të ashtu, paraqiteni, ftoni të gjithë miqtë tuaj të famshëm, ju festoni dhe kaloni një natë të shkëlqyeshme – policia vjen dhe godet në derë. Nëse të gjithë po e bëjnë atë, nëse rregullat nuk janë për ata, atëherë çfarë kuptimi kanë rregullat”, ka thënë Morgan.

“‘Më vjen shumë keq’, po në lidhje me çfarë? Ju nuk jeni shumë keq – ju vjen shumë keq që u kapët! Kjo është ajo për të cilën ‘ju vjen shumë keq'”, është shprehur moderatori në kritikën drejtuar këngëtares shqiptare përmes emisionit “Good Morning Britain”.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat