Çifti Obama së shpejti një serial komedi për Donald Trump

Mediale Vip

Çifti Obama së shpejti një serial komedi për Donald Trump

Më: 3 dhjetor 2020 Në ora: 10:24
Çifti Obama dhe Donald Trump

Pritet që së shpejti të publikohet një serial komedi për Trumpin.

Michelle dhe Barack Obama do të bashkëpunojnë me aktorin e njohur të humorit, Adam Conover për të prodhuar një serial të ri komedi rreth qeverisë amerikane dhe administratës së Donald Trump, shkruajnë mediat e huaja.

Për serialin “The G Word with Adam Conover”, kompania e tyre e produksionit, “Higher Ground Productions” ka siguruar një marrëveshje me Netflix.

Ky serial do të bazohet në librin e Michael Lewis, “The Fifth Risk”, libër i cili hulumton kalimin e pushtetit nga administrata e Obamës tek Donald Trump pas zgjedhjeve të vitit 2016 dhe kaosin e madh që erdhi bashkë me të.

Image

 

Seriali “The G Word me Adam Conover” do të fillojë prodhimin e tij në fillim të vitit 2021.
Kujtojmë se Donald Trump humbi këtë vit zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara, ndërsa mandati i tij përfundon në muajin janar.
Ai do të lirojë Shtëpinë e Bardhë për presidentin e ri të Amerikës, Joe Biden.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat