Në Familjen Mbretërore sapo lindi një djalë

Mediale Vip

Në Familjen Mbretërore sapo lindi një djalë

Më: 10 shkurt 2021 Në ora: 06:33
Ilustrim

Princesha Eugenie sot, 9 shkurt 2021, është bërë nënë e një djali. Lajmi është bërë publik nga vetë princesha dhe mediat britanike. Princesha ka lindur në orën 8.55 të mëngjesit, në spitalin Portland. Lartësia e saj dhe fëmija gëzojnë shëndet të plotë. Djali peshonte 3.7 kg.

Mësohet gjithashtu se i pranishëm në lindjen e të birit ka qenë edhe bashkëshorti i Princeshës, Jack Brooksbank.

E gjithë Familja Mbretërore ka mësuar lajmin dhe kanë dërguar urimet pranë Princeshës.

Ky është fëmija i parë i Princeshës Eugenie dhe Jack Brooksbank.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat