Justin Bieber zbulon datën e lansimit të albumit “Justice”

Mediale Vip

Justin Bieber zbulon datën e lansimit të albumit “Justice”

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 18:20
Justin Bieber

Justin ka finalizuar albumin e ri.

Këngëtari i njohur, Justin Bieber, ka dhënë lajmin e shumëpritur për fansat e tij të shumtë.

Ai njoftoi se albumi i ri muzikor me titull “Justice” do të publikohet më 19 mars.

Teksa dha lajmin për datën e lansimit të albumit, këngëtari tha se ky album vjen në një kohë kur të gjithë dëshirojmë shërimin dhe drejtësinë për njerëzimin.

“Në krijimin e këtij albumi qëllimi im është të bëj muzikë që do të sigurojë rehati, të bëj këngë me të cilat njerëzit mund të lidhen dhe të lidhen në mënyrë që ata të ndihen më pak të vetmuar. Vuajtja, padrejtësia dhe dhimbja mund t’i lënë njerëzit të ndjehen të pafuqishëm. Muzika është një mënyrë e shkëlqyeshme për të kujtuar njëri-tjetrin se nuk jemi vetëm”, shkroi ndër të tjera ai.

Image

Bieber shtoi “E di që nuk mund ta zgjidh thjesht padrejtësinë duke bërë muzikë, por e di që nëse të gjithë bëjmë pjesën tonë duke përdorur dhuratat tona për t’i shërbyer këtij planeti dhe njëri-tjetrit që jemi shumë më afër të qenit të bashkuar. Ky jam unë duke bërë një pjesë të vogël”.

Kujtojmë se Justin Bieber shumë shpesh ndan fotografi të gruas së tij Hailey Bieber, të cilës i bën dedikime dashurie. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat