Travis Scott ndihmon 40 mijë njerëz me ushqim në Houston, mes stuhisë së dimrit

Mediale Vip

Travis Scott ndihmon 40 mijë njerëz me ushqim në Houston, mes stuhisë së dimrit

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 21:11
Travis Scott

Reperi bëri gjestin bujar.

Travis Scott po ndihmon 50,000 njerëz në Hjuston të përballojnë stuhinë e dimrit me të cilën janë duke u përballur, duke u siguruar për të gjithë nga një shujtë të nxehtë, shkruan TMZ.

Reperi dhe fondacioni i tij Cactus Jack janë bashkuar me Kryetarin e Bashkisë Sylvester Turner për të filluar një program ushqimi urgjent të premten, që do të ushqejë 50 mijë banorë të cilët kanë qenë të ndikuar nga ngrirja historike e Teksasit.

Fondacioni i Travis ‘po punon me agjensitë lokale dhe pronarët e restoranteve për të marrë ushqimet e nxehta për ata që ende rikuperohen nga temperaturat e ftohta dhe ditët pa ujë dhe energji, me banor;t e Hustonit, më të prekshëm në frontin e linjës.

Dorëzimet kanë qenë duke vazhduar në të gjithë qytetin të premten dhe përfshijnë ngarkesa kamionësh me ujë në shishe.

Siç mund ta dini, Travis është një vendas në Huston dhe po ndihmon rregullisht qytetin e tij të lindjes, duke përfshirë makinën e madhe të lodrave që mbajti për pushime.

Image

Fondacioni i tij Cactus Jack gjithashtu kohët e fundit nisi një program bursash për të ndihmuar adoleshentët në vazhdimin e arsimimit të tyre.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat