Mike Tyson kritikon serialin e ‘Hulu’, bazuar në jetën e tij

Mediale Vip

Mike Tyson kritikon serialin e ‘Hulu’, bazuar në jetën e tij

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 23:48
Mike Tyson

Mike Tyson ka dalë fuqishëm kundër serialit të planifikuar nga Hulu, bazuar në jetën e tij.

Seriali, i cili u njoftua më herët të enjten, planifikohet të ketë tetë episoda dhe thuhet se do të eksplorojë jetën dhe karrierën e Tyson brenda dhe jashtë ringut, shkruan Daily Mail.

“Njoftimi i Hulu për të bërë një mini-seri të paautorizuar të historisë së Tyson pa kompensim, edhe pse për të ardhur keq, nuk është për t’u habitur,’ shkruan Tyson në Instagram.

“Ky njoftim mbi thembra të pabarazive sociale në vendin tonë është një shembull kryesor i asaj se si lakmia e korporatës së Hulu çoi në këtë keqpërdorim kulturor të shurdhër të historisë së jetës së Tyson”, shtoi ai.

Tyson thotë: “Për ta bërë këtë njoftim gjatë muajit të historisë së njerëzve me ngjyrë, vetëm konfirmon shqetësimin e Hulu për dollarë mbi respektimin e të drejtave të historisë së personave me ngjyrë”.

Hollywood duhet të jetë më i ndjeshëm ndaj përvojave të personave me ngjyrë, veçanërisht pas gjithçkaje që ka shfaqur në vitin 2020. Historia e vërtetë e autorizuar e Mike Tyson është në zhvillim dhe do të shpallet në ditët në vijim.

Tyson tha se “Hulu për të njoftuar vjedhjen e një historie të sportistëve me ngjyrë gjatë muajit të historisë së personave me ngjyrë nuk mund të jetë më i papërshtatshëm ose i shurdhër,’ duke shtuar hashtags #boycotthulu dhe #corporategreed. Hulu nuk pranoi të komentojë.

Iron Mike ribashkon disa lojtarë kryesorë nga filmi fitues i “Oscar”,  I, Tonya. Steven Rogers, i cili bëri skenarin e filmit, krijoi Iron Mike dhe shërben si producent ekzekutiv.

Craig Gillespie, i cili bëri regjinë e filmit, do të drejtojë dhe prodhojë ekzekutimin e serialit.

Së fundi, Tyson zhvilloi një luftë me tetë raunde kundër Roy Jones Jr në nëntor, e cila përfundoi në një barazim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat