Dokumentari i këngëtares zbulon kush është ish i dashuri reper, të cilit i ka kushtuar hitet që fiksuan botën

Mediale Vip

Dokumentari i këngëtares zbulon kush është ish i dashuri reper, të cilit i ka kushtuar hitet që fiksuan botën

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 20:12
Ilustrim

“Billie Eilish: The World's A Little Blurry” — është dokumentari i ri i Billie Eilish që filloi të transmetohej në Apple TV+ dy ditë më parë. Në dokumentar shfaqet historia e Eilish nga fillimi në fund.

Pjesë e tij janë njerëzit më të afërt me Eilish, përfshirë vëllain e saj Finneas O’Connell, me të cilin bashkëpunon për të shkruar muzikë dhe për të interpretuar; nëna dhe babai i saj, të cilët shkojnë në turne me të; dhe i dashuri i saj i atëhershëm, Brandon Quention Adams. Adams nuk shfaqet shumë mirë në film - të dy kanë një marrëdhënie të çuditshme që përfundon gjatë xhirimit të dokumentarit, nga 2018-a në fillim të vitit 2020.

Kush është ish i dashuri i Billie Eilish, Brandon Quention Adams?

Adams njihet si Q, por është i njohur gjithashtu si Que, ndërsa emri i tij i artit është 7:AMP. 24-vjeçari është një reper dhe kompozitor nga Los Angeles. Gjatë gjithë filmit, ne e shohim Eilish në telefon me Q, duke i thënë se ajo e do. Regjisori i dokumentarit, R.J. Cutler kap gjithashtu momente të zhgënjimit të Eilish, pasi Q duket se nuk gjen kurrë kohë për të. Ai nuk bën asgjë për Ditën e Shën Valentinit dhe nuk kalon shumë kohë me të në Coachella.

Megjithatë, ai shkon në rimorkion e saj gjatë Coachella 2019, dhe shihet një skenë e shkurtër e tyre së bashku duke bërë shaka. Ai e komplimenton Billie-n për këngën dhe ajo duket e lumtur nga vëmendja e tij.

Më vonë, dëgjohet se Q grushtoi një mur nga zemërimi dhe prindërit e Eilish duken të shqetësuar. Por deri në fund të filmit, Billie shpjegon se u ndanë, sepse ajo ndjeu se ata donin gjëra të ndryshme.

"Unë thjesht nuk isha e lumtur", i thotë Eilish kamerës. "Unë nuk doja të njëjtat gjëra që ai dëshironte dhe nuk mendoj se është e drejtë, për të. Nuk mendoj se duhet të jeni në një marrëdhënie, super të ngazëllyer për disa gjëra për të cilat personi tjetër nuk ka as interesin më të vogël. Dhe thjesht kishte një mungesë përpjekjeje, mendoj. Me pak fjalë mendoja, ‘Djalosh, ti nuk ke as dashuri të mjaftueshme për veten, nuk mund të më duash mua. Dhe ti nuk më do, edhe pse mendon se po’."

Fansat kishin dyshuar prej kohësh që Eilish dhe Adams ishin në një marrëdhënie, por asnjëri prej tyre nuk e kishte konfirmuar deri në këtë dokumentar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat