Louis Tomlinson: Gjithçka që duhet të dini për ish-anëtarin e “One Direction”

Mediale Vip

Louis Tomlinson: Gjithçka që duhet të dini për ish-anëtarin e “One Direction”

Më: 2 mars 2021 Në ora: 13:45
Louis Tomlinson

Louis Tomlinson u bë i njohur që nga paraqitja në “The X Factor” në 2010, e më pas duke u bërë pjesë e One Direction përkrah Liam Payne , Harry Styles , Niall Horan dhe Zayn Malik.

Të pesë ata vazhduan të ishin pjesë e një prej grupeve më të mëdha në botë, që sollën pesë albume dhe mbajtën një sërë koncertesh para se të bënin një pauzë në 2016.

Që nga ajo kohë, Louis ka filluar një karrierë të suksesshme solo, duke publikuar albumin debutues ‘Walls’ në janar 2020 – dhe ai tashmë po punon pa ndërprerë.

Ja gjithçka që duhet të dini për Louis Tomlinson:

Sa vjeç është Louis Tomlinson?

Louis William Tomlinson lindi në prag të Krishtlindjeve në 1991 dhe tani është 29 vjeçar. Ai është anëtari më i vjetër i One Direction, duke qenë 13 muaj më i vjetër se Zayn Malik.

Shenja e horoskopit e tij është Bricjapi. Me sa duket, Bricjapët tipikë jetojnë me moton, ‘I ngadalshëm, i qëndrueshëm dhe fitues’.

Nga është Louis Tomlinson?

Louis u rrit në Doncaster, South Yorkshire. Njerëz të tjerë të famshëm që vijnë nga qytet përfshijnë: Jeremy Clarkson, Kevin Keegan dhe Brian Blessed.

Si është në të vërtetë Louis Tomlinson?

Ish-këngëtari i One Direction gjen kohë edhe për fansat e tij. Ai befasoi njërin prej fansave duke i dërguar një mesazh dhe disa dhuratë, për të cilat u falënderua publikisht edhe nga e ëma e tij në rrjete sociale.

Në një intervistë, Louis zbuloi se çfarë i mungon të qenit me djemtë e One Direction. Ai gjithashtu u hap në lidhje me këngën e tij “Two Of Us”, e cila kishte një video shumë emocionuese.

Gjatë intervistës, u pyet, nëse ai mund të ishte një tjetër njeri i famshëm për atë ditë, kush do të ishte? Louis pranoi se ndoshta do të ishte shoku i tij dhe ish-anëtar i One Direction, Niall Horan.

A ruan raporte Tomlinson me ish-anëtarët e tjerë të One Direction?

Louis ruan akoma raporte të mira me ish-anëtarët e tjerë të labelit One Direction.

Në shtator të vitit 2019 menjëherë pas ditëlindjes së Liam, Louis tha, “Unë fola me të disa ditë pas ditëlindjes së tij në të vërtetë. Unë nuk do të gënjej, unë në të vërtetë isha i zënë atë ditë”.

“Unë ndërkohë pashë Niall në Glastonbury. Unë nuk e kam parë Harry për një kohë, por kam qenë në kontakt me të”.

Louis provoi për herë të parë në “The X Factor” në 2009, megjithëse nuk kaloi ai është rikthyer në 2010 si një artist solo në moshën 19 vjeçare.

Ai më tej u bashkua me Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne dhe Harry Styles.

Edhe pse Louis është kthyer në “The X Factor” si interpretues, ai mori pjesë në shfaqje në 2018 si pjesë e një formacioni krejt të ri së bashku me Robbie Williams.

Si ishte Louis Tomlinson në One Direction?

Louis së bashku me anëtarët e tjerë të One Direction ishin sikur vëllezër.

I njëjti i urren thashethemet, veçanërisht kur në të përfshihet Harry. Në një intervistë për Tumblr shpjegoi, “Unë dhe Harry jemi miqtë më të mirë, njerëzit shohin çdo veprim.. Në fakt po ndikon në mënyrën se si unë dhe Harry jemi në publik. Ne duam të bëjmë shumë shaka”.

Louis na tha një gjë që i mungon për të qenë në One Direction, “Ndoshta duke bërë turne, kjo është arsyeja pse unë jam i ngazëllyer për të performuar sot dhe i ngazëllyer që do të dalë dhe kalova kohë duke vizituar botën, pasi kjo është ndoshta gjëja më e mirë për të qenë një artist”.

Familja e Louis Tomlinson

Prindërit e Louis janë Johannah Deakin dhe Troy Austin. Në vitin 2011, nëna e tij Johannah dhe njerku Mark u ndanë dhe ai mori mbiemrin e njerkut të tij, Mark Tomlinson. Duke folur për nënën e tij, Louis tha, “Duhet të jetë shumë më e vështirë për të sepse unë po jetoj këtë jetë fantastike dhe jam kaq i zënë çdo ditë, ndërsa ajo është akoma në jetën e vjetër në të cilën isha, por pa mua … Duhet të jetë vërtet e vështirë për të që të mos mërzitet”.

Johannah vdiq fatkeqësisht në vitin 2016.

Ai gjithashtu ka pesë motra më të vogla – një nga ana e babait të tij (Georgia) dhe katër nga ana e nënës së tij (Charlotte, Felicite dhe binjakët Daisy dhe Phoebe).

A është bërë baba Louis Tomlinson?

Në korrik 2015, u raportua se Louis po priste një fëmijë me stilisten Briana Jungwirth dhe ai i konfirmoi thashethemet në një intervistë për “Good Morning America”. Djali i tyre Freddie Reign lindi në janar 2016. Ai tani është katër vjeç dhe fansat mendojnë se ai është imazhi i babait të tij.

Cilat janë shfaqjet televizive të preferuara të Louis Tomlinson?

Shfaqjet e tij të preferuara televizive janë Misfits dhe One Tree Hill. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat