Gati dokumentari me dy pjesë kushtuar Janet Jackson

Mediale Vip

Gati dokumentari me dy pjesë kushtuar Janet Jackson

Më: 5 mars 2021 Në ora: 16:01
Janet Jackson dhe Michael Jackson

Premiera e dokumentarit për këngëtaren Janet Jackson, motra e Michael Jackson, është paralajmëruar për fillimin e vitit 2022.

Dokumentari me dy pjesë me titullin  "Janet" do të shënojë 40 vjetorin e publikimit të albumit me të njëjtin emër.

Filmi prej katër orësh do t'i marrë shikuesit gjatë jetës dhe karrierës së Jackson në dy pjesë, dhe gjithashtu do të përmbajë pamje të papara më parë dhe video nga shtëpia e artistit legjendar.

Është njoftuar gjithashtu se Jackson do të flasë në film për performancën e tij të diskutueshme me Justin Timberlake në pjesën e parë të Super Bowl 2004, i cili kohët e fundit është rishfaqur në qendër të vëmendjes së publikut pas publikimit të një dokumentari për Britney Spears me protagonist Timberlake.

Sipas CNN, në film, këngëtarja do të flasë për marrëdhënien e saj me babanë e saj Joe Jackson, si dhe vdekjen e vëllait të saj Michael Jackson, dhe për jetën e saj personale dhe amësinë.

Jackson është producent ekzekutiv në projekt, së bashku me Randy Jackson, ndërsa drejtori do të jetë Ben Irish.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat