Ghetto Geasy flet për raportin me Unikkatil: Nuk e kam takuar kurrë, nuk kam pasur kurrë konflikt me të

Mediale Vip

Ghetto Geasy flet për raportin me Unikkatil: Nuk e kam takuar kurrë, nuk kam pasur kurrë konflikt me të

Më: 8 mars 2021 Në ora: 09:03
Ghetto Geasy/Unikkatil

Reperi i njohur shqiptar, Getoar Selimi, është rikthyer në një intervistë pas një kohe të gjatë.

Ai ka folur për karrierën e tij shumëvjeçare, përçarjen e labelit Babastars e po ashtu edhe për jetën private.

Lideri i Babastars është pyetur edhe për raportin me reperin Unikkatil, pasi që janë cilësuar si rivalë që nga fillimet e tyre.

“A e ke takuar ndonjëherë kur ke qenë në Amerikë për koncerte, si ka ndodhur një keqkuptim prej rivalitetit”, ka qenë pyetja e drejtuar Selimit.

“Ne faktikisht jemi një gjeneratë, një gjeneratë në moshë pak a shumë, por unë kam filluar pak më herët. Sa ka qenë në Prishtinë, po flas për periudhën e shkollës së mesme, kemi qenë me një shkollë. Kemi pasur shokë të përbashkët që thonin se është ky ky dhe ka filluar të bëjë muzikë”.

“Unë personalisht nuk e kam njohur, nuk e kam takuar kurrë, nuk kam pasur kurrë konflikt me të. Po them se ka qenë një keqkuptim i kohës. Nuk dua që muzika një diçka që neve na ndan, muzika duhet të jetë diçka që neve na bashkon”, ka thënë mes tjerash Ghetto Geasy.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat