Justin Bieber viziton burgun shtetëror në Kaliforni

Mediale Vip

Justin Bieber viziton burgun shtetëror në Kaliforni

Më: 25 mars 2021 Në ora: 09:53
Justin Bieber

Ai e kaloi fundjavën në Turk & Caicos në Karaibe me gruan e tij modele Hailey.

Të martën, Justin Bieber shkoi në burg duke vizituar Kaliforninë me pastorin e tij.

Ylli i muzikës pop arriti në Burgun Shtetëror të Kalifornisë në Lancaster, një qytet në Luginën e Antilopës në veri të Los Angelosit.

Image

Një zëdhënës i Departamentit të Korrigjimeve dhe Rehabilitimit të Kalifornisë i tha TMZ se Bieber kishte bërë një vizitë të shkurtër për të mbështetur programet e bazuara në besim.

Burgu shtetëror strehon rreth 3,158 të burgosur duke filluar nga siguria minimale në maksimum. Asnjë informacion tjetër në lidhje me vizitën e Bieber nuk është bërë i disponueshëm.

Bieber si dhe gruaja Hailey janë ndër anëtarët e famshëm të profilit të lartë të organizatës ungjillore të krishterë Churchome të drejtuar nga Judah dhe Chelsea Smith.

Image

Ata ishin gjithashtu anëtarë aktivë të grupit megachurch Hillsong derisa u bë objekt i skandalit, duke pushuar nga puna pastorin Carl Lentz për ‘dështime morale’ dhe pabesinë e tij të pranuar.

Bieber, ndërkohë, së fundmi ka lansuar albumin e ri me titull Justice (Drejtësia).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat