51 vjeç dhe me të njëjtën trup dhe peshë si kur ka qënë 20; Aktorja Catherine Zeta-Jones zbulon sekretin…

Mediale Vip

51 vjeç dhe me të njëjtën trup dhe peshë si kur ka qënë 20; Aktorja Catherine Zeta-Jones zbulon sekretin…

Më: 9 prill 2021 Në ora: 21:19
Catherine Zeta Jones

Një nga ikonat e bukurisë dhe jo vetëm, aktorja më e njohur dhe më të mira, Catherine Zeta Jones sot 51 vjeç ka po të njëjtën pamje të trupit si kur ka qënë e re.

Edhe pse pas 30 vitesh ajo mban po të njëjtën peshë dhe të njëjtat linja.

Në një intervistë aktorja ka thënë se sekreti i saj është se nuk konsumon ëmbëlsira dhe është mësuar të ushqehet me aq sa i nevojitet trupit dhe me gjëra të shëndetshme.

“Kur të plakem do marr shumë vitamina dhe suplemente, sepse për të ngrënë do ha vetëm të ëmbla, për gjithë pjesën e mbetur të jetës. Për momentin ha vetëm ushqim të shëndetshëm. Më duhet ta bëj. Ëndrra ime është të ha ëmbëlsira në një të ardhme. E kam qëllimin e jetës”, thotë Catherine që do të jenë aktive edhe për disa vite. E deri atëherë do t`i duhet t`i rezistojë tundimit për ëmbëlsira.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat