Genta Ismajli sot feston ditëlindjen e 37-të

Mediale Vip

Genta Ismajli sot feston ditëlindjen e 37-të

Më: 12 prill 2021 Në ora: 10:34
Genta Ismajli

Këngëtarja shqiptare sot feston ditëlindjen e saj.

Genta Ismajli ka lindur me 12 prill në vitin 1984 dhe sot mbush 37 vite.

Artistja e njohur ka vite që është pjesë e skenës muzikore e cila ka një karrierë të gjatë duke u nisur nga realizimi i këngëve solo por edhe në bashkëpunim.

Ajo ka debutuar në estradë me këngët e saj ritmike por ajo se çka tërheqtë publikun ishte vallëzimi unik i këngëtares.

Ndryshe, Genta vazhdon të jetë aktive me projekte muzikore e cila së fundi ka realizuar bashkëpunimin me reperin Fero, Level Up.

Ndërsa sa i përket jetës private, 37 vjeçarja është në lidhje dashurie me biznismenin turk Usta.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat