Netflix njofton edhe dy sezone të reja të “Bridgerton”

Mediale Vip

Netflix njofton edhe dy sezone të reja të “Bridgerton”

Më: 13 prill 2021 Në ora: 15:34
“Bridgerton”

“Bridgerton” së shpejti vjen me sezonin e tretë dhe katërt.

Netflix ka njoftuar edhe dy sezone të tjera të serialit “Bridgerton”, shkruan Deadline.

Me prodhimin aktualisht në zhvillim e sipër në Sezonin 2, Netflix lëshoi ​​një surprizë të madhe për fansat e serialit, duke zbuluar se do të kthehet në botën e romaneve të Julia Quinn për një sezon të tretë dhe të katërt.

Në përputhje me traditën e Bridgerton, Lady Whistledown tha fjalën e saj për sezonet.

“Ky autor do të duhet të blejë më shumë bojë”, pëshpëriti personazhi, i cili tregohet nga Julie Andrews dhe është emri i Penelope Featherington (Nicola Coughlan).

Në një deklaratë, Shonda Rhimes tha: “Që nga hera e parë që lexova për Bridgerton të Julia Quinn, e dija që këto ishin histori që do të magjepsin një audiencë shikimi. Por, evolucioni i kësaj përshtatjeje nuk do të ishte një sukses pa kontributet e shumta të të gjithë ekipit të Shondaland.

Bela Bajaria, zëvendës i Netflix tha: “Bridgerton na largoi nga këmbët. Ekipi krijues, i udhëhequr nga Shonda, e njihte materialin dhe dha një dramë të bukur, emocionuese, romantike për anëtarët tanë. Ata kanë disa plane emocionuese për të ardhmen, dhe ne mendojmë se audiencat do të vazhdojnë të rrëmbejnë për këtë shfaqje. Ne jemi duke planifikuar të jemi në biznesin e Bridgerton për një kohë të gjatë “.

Sezoni 2 do të kronikojë ndjekjen e një martese të përshtatshme për vëllain ose motrën më të madhe Bridgerton, të Anthonyt, të luajtur nga Jonathan Bailey, siç tregohet në librin e dytë të serisë Bridgerton të Quinn, The Viscount Who Loved Me.

Vazhdon të jetë e arsyeshme që Sezonet 3 dhe 4 duhet të ndjekin një ritëm të ngjashëm libër-me-libër të tregimit, me dy titujt e ardhshëm në serinë e romaneve me tetë pjesë të Quinnit.

Megjithëse dy sezonet tjera nuk priteshin, nuk është shumë e çuditshme duke pasur parasysh suksesin e sezonit të parë. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat