Mbretëresha ka urdhëruar që Harry dhe William të ecin të ndarë prapa arkivolit të Princit Philip

Mediale Vip

Mbretëresha ka urdhëruar që Harry dhe William të ecin të ndarë prapa arkivolit të Princit Philip

Më: 16 prill 2021 Në ora: 14:27
William dhe Harry

Janë zbuluar detajet e plota të varrimit të Princit Philip.

William dhe Harry nuk do të ecin krah për krah pas arkivolit të gjyshit të tyre kur ai të varroset nesër, shkruan Daily Mail.

Vëllezërit janë të dy në një grup të vogël të anëtarëve të ngushtë të familjes që do të ndjekin trupin e Dukës së Edinburgut.

Por ata do të ndahen nga kushëriri i tyre, Peter Phillips. Dhe kur arkivoli të futet në Kapelën e Shën Gjergjit në Windsor, William do të lëvizë përpara vëllait të tij më të vogël ndërsa ata zënë vendet e tyre veç e veç.

Këto ngjarje do të shihet nga disa si një mundësi e humbur për të treguar unitetin e familjes pas vdekjes së Princit Filip. Të tjerët vunë në dyshim nëse princërit po mbaheshin larg qëllimisht me kërkesën e tyre.

Por një zëdhënës i Pallatit Buckingham tha, “Ky është një funeral dhe ne nuk do të ndikohemi nga ato perceptime të dramës. Marrëveshjet janë rënë dakord dhe pasqyrojnë dëshirat e Madhërisë së saj”.

Ajo erdhi ndërsa detajet e varrimit ceremonial të mbretit të Philipit, i cili do të zhvillohet nesër në 15:00, u publikuan detajisht.

Këto përfshinin:

Mbretëresha do të mbajë një maskë, do të ulet e distancuar nga familja e saj dhe do të ndjekë arkivolin e burrit të saj në shtetin Bentley.

Kongregacioni prej 30 vetash përbëhet nga të gjithë fëmijët dhe nipërit e Filipit, bashkëshortët dhe të afërmit e tyre të ngushtë, duke përfshirë djalin e Princeshës Margaret, Earl of Snowdon.

I vetmi anëtar jo-familjar i grupit është shoku i tij i ngushtë dhe shoqëruesi i makinës me karrocë Konteshë Mountbatten nga Burma, Penny Knatchbull.

Mbretërorë të tjerë, duke përfshirë dukeshën e Kentit nuk janë ftuar pasi rregullat e Covid do të thoshin se një listë me 1.000 emra u shkatërrua.

Ndërsa u zbulua edhe vetura Land Rover e krijuar posaçërisht nga duka për të mbajtur arkivolin e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat