Me këtë datë lansohet dokumentari i Britney Spears

Mediale Vip

Me këtë datë lansohet dokumentari i Britney Spears

Më: 22 prill 2021 Në ora: 16:59
Britney Spears

Dokumentari i Britney Spears do të dalë në maj në BBC.

“The Battle for Britney: Fans, Cash and a Conservatorship” do të shqyrtojë “të dy anët e çështjes”, shkruan NME.

Dokumentari i ri i BBC-së, “Britney Spears The Battle for Britney: Fans, Cash and a Conservatorship” ka konfirmuar një datë të lansimit.

Pas dokumentarit të New York Times, “Framing Britney Spears”, i publikuar në fillim të këtij viti, filmi i ri do të eksplorojë më tej konservatoritetin e diskutueshëm të Spears.

Gazetari Mobeen Azhar do të jetë regjisor i dokumentarit të ri 60-minutësh të BBC-së, i cili do ta shfaq atë të udhëtojë nga Los Angeles në Kentwood, Louisiana, ku Spears u rrit.

Beteja për Britney do të hetojë konservatoritetin 13-vjeçar, duke shkuar më tej pasi “Framing Britney Spears” në eksplorimin e mandatit që pa babanë e Britney, Jamie Spears të mbikëqyrë punët financiare dhe personale të vajzës së tij për më shumë se një dekadë.

Azhar do të intervistojë njerëz “në të dy anët e çështjes”, duke përfshirë artistin e make-up të Spears Billy Brasfield, ish-koreografin e saj Brian Friedman, blogerin Perez Hilton dhe avokaten Lisa MacCarley.

Filmi do të shfaq gjithashtu gazetarin “duke e gjetur veten në mes të një beteje të vazhdueshme midis ekipit të konservatorit të Britney dhe fansave të pasionuar pas lëvizjes #FreeBritney”.

“Britney Spears The Battle for Britney: Fans, Cash and a Conservatorship” do të transmetohet në BBC iPlayer më 1 maj dhe në BBC Two më 5 maj. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat