Vdes reperi i njohur Shock G në moshën 57 vjeçare

Mediale Vip

Vdes reperi i njohur Shock G në moshën 57 vjeçare

Më: 23 prill 2021 Në ora: 13:22
Shock G

Është gjendur i vdekur reperi i njohur Shock G.

Shock G, i njohur për këngën hit “The Humpty Dance” dhe punën e tij me Tupac Shakur, ka vdekur.

Legjenda e repit u gjet e vdekur të enjten në një dhomë hoteli në Tampa, sipas babait të tij, Edward Racker.

Shkaku i vdekjes është i paqartë por nuk kishte shenja të traumës. Babai i Shock thotë se autoritetet do të kryejnë dhe kryejnë autopsinë.

Shock G ishte këngëtari kryesor për grupin pionier të hip hopit Digital Underground, i cili është i njohur për këngë dhe vallëzimin e njohur “Humpty Hump”, në vitin 1989.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat