Mbretëresha lanson birrën e saj të re në nder të Princit Philip

Mediale Vip

Mbretëresha lanson birrën e saj të re në nder të Princit Philip

Më: 9 maj 2021 Në ora: 20:41
Mbretëresha Elizabeth

Një birrë mbretërore sapo ka dalë në treg, pasi Mbretëresha Elizabeth lançoi birrën e prodhuar nga bimët e rritura në pasurinë e saj Sandringham në Norfolk, Angli.

Dy lloje janë hedhur në treg, sipas raporteve të ndryshme të lajmeve.

E para, një e hidhur tradicionale angleze e filtruar, e cila kushton 3.99 £ për shishe sipas The Times, dhe ka 4.3% ABV. E dyta është një IPA e artë që vjen pak më e fortë me 5% ABV .

Philip nuk flinte në darkë pa konsumuar një birrë, ndaj puna e parë me të cilën Elizabeth u angazhua ishte pikërisht kjo.

Birraria Barsham do nxjerrë shishet e reja me etiketën Windsor dhe lënda e parë, si elbi organik, ashtu edhe uji i pusit janë marrë nga Sandringham, aty ku Mbretëresha dhe Princi Philip bënin pushimet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat