Dua Lipa krahasohet me Amy Winehouse

Mediale Vip

Dua Lipa krahasohet me Amy Winehouse

Më: 13 maj 2021 Në ora: 12:58
Dua Lipa dhe Amy Winehouse

Dua Lipa ka shkëlqyer mbrëmjen e së martës në ceremoninë e ndarjes së çmimeve muzikore “Brit Awards”.

Këngëtarja nga Kosova e cila ka dalë fituese e dyfishtë në këtë ngjarje, duke rrëmbyer dy trofe, është pëlqyer shumë edhe për performancën e një kolazhi me këngë nga albumi i fundit “Future Nostalgia”.

Televizioni prestigjioz CNN e ka krahasuar paraqitjen e Duas 25-vjeçare, me këngëtaren e ndjerë, Amy Winehouse, për shkak të stilit të flokëve dhe veshjes së ngjashme me të.

Image

Këngëtarja e cila një kohë ka jetuar në Kosovë, është shfaqur në tepihun e kuq të “Brit Awards” me një fustan ngjyrë të verdhë të markës Moschino, dhe me flokë të zeza të lidhura lart në kokë, një pamje kjo pothuajse e ngjashme me atë të Amyt në tepihun e kuq të “Brit Awards” të vitit 2007.

Sipas CNN—it, paraqitja e tillë e Duas është bërë në prag të 10-vjetorit të vdekjes së Amy Winehouse, dhe vetëm pak ditë pasi babai i saj kishte deklaruar se do të hidhte në ankand rrobat e bijës së ndjerë, duke përfshirë këtu edhe një fustan të verdhë me të cilin ishte paraqitur në “Brit Awards”, para këto të cilat, do të dhuroheshin më pas për bamirësi.

Dua Lipa ka fituar sivjet dy çmime, atë për “Këngëtaren më të mirë britanike”, dhe çmimin për “Albumin më të mirë” për albumin “Future Nostalgia”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat