Tory Lanez akuzohet për dhunë fizike ndaj Prince Michael Harty

Mediale Vip

Tory Lanez akuzohet për dhunë fizike ndaj Prince Michael Harty

Më: 13 maj 2021 Në ora: 16:10
Tory Lanez dhe Prince Michael Harty

Tory Lanez i Kanadasë është akuzuar për grushtimin e Princit Michael Harty të Love & Hip Hop: Miami.

Sipas TMZ, Harty kishte nevojë për kujdes mjekësor pasi ai dyshohet se u godit në anën e majtë të fytyrës së tij të hënën në mëngjes herët nga Lanez në klubin e natës Vendôme në Miami Beach. Lanez është përmendur si i dyshuar në një raport të policisë, shkruan iHeart Radio.

Një përfaqësues për Lanez i tha TMZ-së se reperi-këngëtar nuk ishte askund pranë Prince në kohën e incidentit të pretenduar dhe nuk ka dëshmitarë ose video për të mbështetur pretendimin e tij.

Prince më parë akuzoi Lanez, emri i vërtetë i të cilit është Daystar Peterson, për sulm në vitin 2019 në një klub tjetër nate në Miami Beach.

Tory Lanez, një vendas në Ontario që jeton në Florida, u akuzua në Los Anxhelos tetorin e kaluar për sulm me armë zjarri pas një hetimi në të shtënat e Megan Thee Stallion në korrik 2020. Lanez, i cili përballet me një dënim maksimal prej më shumë se 22 vjet burg , u deklarua i pafajshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat