Eurovision 2021/ Ndryshe nga viti i kaluar, Holanda mirëpret spektatorë

Mediale Vip

Eurovision 2021/ Ndryshe nga viti i kaluar, Holanda mirëpret spektatorë

Më: 16 maj 2021 Në ora: 13:15
Ilustrim

Këtë vit Eurovision do të zhvillohet ndryshe. Holanda është gati të mirëpresë spektatorë. Një maksimum prej 3,500 anëtarëve të audiencës do të lejohen të hyjnë në arenë.

Të gjithë spektatorët pritet t’i përmbahen protokolleve të rrepta të shëndetit dhe sigurisë të vendosura nga Qeveria Hollandeze.

Kujtojmë se vitn e kaluar, fetsivali nuk u zhvillua siç duhej për shkak të pandemisë. Ndryshe nga vitet e kaluara, këngëtarët thanë fjalën e tyre nëpërmjet lidhjeve virtuale.

Kujtojmë se gjysmëfinalet do të zhvillohen më 18 dhe 20 maj 2021 ndërsa finalja e madhe do të mbahet më 22 maj 2021.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat