Princi Charles do t'i ofrojë publikut qasje më të madhe në rezidencat mbretërore

Mediale Vip

Princi Charles do t'i ofrojë publikut qasje më të madhe në rezidencat mbretërore

Më: 16 maj 2021 Në ora: 14:28
Princi Charles

Princi Charles dëshiron që njerëzit të kenë qasje më të madhe në rezidencat mbretërore kur të bëhet mbret, sugjerojnë raportet.

 Princi i Uellsit dëshiron që pjesë të pronës mbretërore të shndërrohen nga "hapësira private në vende publike", sipas një raporti të botuar në Sunday Times.

Planet e tij përfshijnë hapjen e Pallatit Buckingham, Castle të Windsor, Clarence House, Sandringham dhe Balmoral për publikun. 

Ndërsa në linjë me fronin britanik gjithashtu dëshiron që pronat mbretërore të jenë në dispozicion të publikut për periudha më të gjata se sa lejohet aktualisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat