Dua Lipa kryeson në listën “Top Global Albums” të Spotify

Mediale Vip

Dua Lipa kryeson në listën “Top Global Albums” të Spotify

Më: 17 maj 2021 Në ora: 18:57
Dua Lipa

“Future Nostalgia” është në ‘top listën’ e Spotify.

Dua Lipa është njëra ndër femrat shqiptare më të suksesshme të momentit si në botën e muzikës po ashtu edhe në atë të biznesi.

Përveç se ajo nuk e ka ndalur punën me projekte muzikore e cila tash e disa muaj qëndron në top listat botërore. Ajo qëndron aktive në rrjete sociale me postime të ndryshme.

Dua Lipa mori një çmim “Grammy” këtë vit për albumin më të mirë pop, me albumin e njohur tashmë “Future Nostalgia”.

Këtë e tregon edhe vetë profili i Spotify në Instagram, të cilët kanë publikuar një postim me statistika të albumeve më të mira dhe Dua ishte në krye të top listës me “Future Nostalgia”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat