Kjo është poezia e papublikuar e Tupac Shakur

Mediale Vip

Kjo është poezia e papublikuar e Tupac Shakur

Më: 17 qershor 2021 Në ora: 18:28
Tupac Shakur

Jada Pinkett Smith ndau poezinë e pabotuar të Tupac Shakur për të shënuar ditëlindjen e tij.

Ylli i Hollywood-it Jada Pinkett Smith ka postuar një poezi të paparë më parë të shkruar për të nga reperi i ndjerë Tupac Shakur, i cili do të kishte mbushur 50 vjeç të mërkurën.

Dyshja ishin miq të ngushtë dhe Pinkett Smith postoi një video që tregon poezinë në llogarinë e saj në Instagram.

“Tupac Amaru Shakur do të kishte qenë 50 mesnatën e sonte! Ndërsa përgatitemi për të festuar trashëgiminë e tij … le ta kujtojmë atë për atë që ne e donim më shumë … mënyrën e tij me fjalë,” shkroi Pinkett Smith.

“Këtu janë disa që mbase nuk i keni dëgjuar kurrë më parë Gëzuar ‘ju do të jeni 50 vjeç në mesnatën”, shtoi ajo.

Image

Në videon në Instagram, Pinkett Smith u tregon shikuesve poezinë, me titull “Lost Soulz”, e shkruar në letër. Ajo thotë se nuk mendon se është botuar ndonjëherë, para se ta lexojë me zë të lartë.

Janet Jackson gjithashtu postoi një foto me Shakur në Instagram,  për të shënuar atë që do të kishte qenë ditëlindja e 50-të e reperit, me një emoji zemre në mbishkrim.

Dyshja bashkë-luajti në filmin e 1993 “Poetic Justice”.

Shakur ishte vetëm 25 vjeç kur u qëllua me armë në një rrugë në Las Vegas dhe iu nuk iu mbijetoi plagëve të tij ditë më vonë.

Reperi lëshoi ​​albumin e tij të parë “2Pacalypse Now” në nëntor 1991, por vetëm pesë vjet më vonë, më 13 shtator 1996, ai ishte i vdekur.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat