Viti 2022 është i Billie Eilish!

Mediale Vip

Viti 2022 është i Billie Eilish!

Më: 1 gusht 2021 Në ora: 12:12
Billie Eilish

Billie Eilish, këngëtarja me famë botërore ka dhënë një lajm mjaft të mirë për të gjithë fansat e saj dhe ka njoftuar planet për një turne botëror në mbështetje të albumit të saj ‘Happier Than Ever’.

Sipas datave në Mbretërine e Bashkuar dhe Irlandë në qytetet e Londrës, Manchester, Birmingham, Glasgow, Belfast dhe Dublin në Qershor. Shfaqjet do të zhvillohen në O2 Arena të Londrës dhe ylli i pop-it do të nisi turne-un në 3 Shkurt 2022.

Turneu global do të nisë në New Orleans më 3 Shkurt dhe përfshin dy netë në Madison Square Garden të NYC në 18-19 Shkurt, si dhe një shfaqje në Newark’s Prudential Center në 22 Shkurt.

Ai do të përfundojë me tre netë në LA Forumi më 6, 8 dhe 9 Prill përpara se të drejtoheni në Mbreterisë së Bashkuar dhe Europë.

Kujtojmë se Billie anuloi turneun e saj botëror ‘When We All Bleep On, Where Do Ne Go’, në Dhjetor 2020, duke argumentuar se nuk kishte zgjidhje tjetër për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Më herët, Billie ka treguar se ka pasur një intervistë kur nuk ka treguar të vërtetën dhe se i vjen keq për veten.

“Kam dhënë një intervistë ku dikush më pyeti: ‘Çfarë bën kur nuk bën muzikë?’. Dhe unë i thashë ‘Edhe kur nuk jam duke bërë muzikë, jam duke bërë muzikë’. Dhe në fakt këtë gjë e ka thënë Lil Ëayne në një intervistë dhe unë e pashë dhe e thashë. Dhe kjo nuk ishte as e vërtetë!

Kur je adoleshent nuk e njeh veten, kështu që përpiqesh ta kuptosh veten. Kjo ishte gjëja më e vështirë për mua: nuk e dija vërtetë se si ndihesha. Kështu që thjesht mbahesha pas kësaj fasade”, ka thënë Eilish.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat