Hailey Bieber tregon produktin e bukurisë që nuk zhduket kurrë

Mediale Vip

Hailey Bieber tregon produktin e bukurisë që nuk zhduket kurrë

Më: 3 gusht 2021 Në ora: 18:16
Hailey Bieber

Edhe pse modelja e famshme dhe bashkëshortja e Justin Bieber është vetëm 24 vjeç, ajo e di shumë mirë se si të kujdeset për lëkurën e saj dhe veçanërisht për fytyrën e saj.

Sipas thelist.com, Hailey Bieber e merr shumë seriozisht rutinën e saj të kujdesit të lëkurës, që do të thotë se ajo ndjek një formë të komplikuar. Në fakt, kur bëhet fjalë për kujdesin për lëkurën e saj, Bieber e mban atë mjaft të thjeshtë. Në fakt, gjatë një interviste të fundit me revistën Allure, modelja 24-vjeçare zbuloi sekretin e kujdesit të lëkurës së saj, që nuk është asgjë më shumë se përdorimi i serumit të vitaminës C.

Antioksidanti i fuqishëm vitamina C mbron lëkurën gjatë gjithë ditës nga radikalet e lira (molekulat e paqëndrueshme në ajër që shkaktojnë dëme) dhe ndotja, ndërsa ndriçon lëkurën, përmirëson strukturën dhe rrit prodhimin e kolagjenit dhe elastinës.

Sidoqoftë, përveç përdorimit të një sërë produktesh të dobishme, siç është serumi i vitaminës C i përmendur më lart, gruaja e Justin Bieber gjithmonë sigurohet që lëkura e saj është e pastër. “E vetmja gjë që fillova të bëja në karantinë që ndryshoi vërtet lëkurën time disa muaj më parë ishte pastrimi i dyfishtë,” tha ajo për revistën Allure. “Pastrimi i dyfishtë ishte me të vërtetë një lojë e madhe ndryshimi për mua,” shtoi bukuroshja

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat