Kur motrat Mustafa shtyheshin me Mihrijen e Adelinën

Mediale Vip

Kur motrat Mustafa shtyheshin me Mihrijen e Adelinën

Më: 25 nëntor 2017 Në ora: 00:36
Motrat Mustafa

Ndonëse nuk e pranojnë hapur, konkurrenca në estradë ka ekzistuar e vazhdon të ekzistojë.

Ndjenja e konkurrencës, e frikës dhe drosë ndaj njëra tjetrës, mbetet pullë e kuqe, që rri ndezur gjithmonë.

Pastaj, tradicionalisht këngëtaret janë ndikuar nga njëra tjetra, herë për stilin e muzikës, herë për stilin e veshjes, e herë…

Nëse njëra ka bërë diçka, kanë bërë edhe shumë të tjera. Njëjtë ndodh edhe në ditët e sotshme, kur shohim shumë ekzemplarë të njëjtë.

Motrat Mustafa ishin më të veçanta, pasi dilnin me veshje kombëtare, ishin dy dhe jo një, por dikur edhe ato nisën të bëheshin si shoqet.

Në albumin e para shumë vitesh, me titull “Ëndrrat e kosovares”, veshjen e frizurat i kishin pak si të Mihrijes e pak si të Adelinës.

Ëndrra për to vazhdoj…

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat