Ky është ushqimi i vetëm që mbretëresha Elizabeth merr gjithmonë me vete sa herë që udhëton me avion - Bota Sot
Ky është ushqimi i vetëm që mbretëresha Elizabeth merr gjithmonë me vete sa herë që udhëton me avion

Mediale Vip

Ky është ushqimi i vetëm që mbretëresha Elizabeth merr gjithmonë me vete sa herë që udhëton me avion

Më: 18 qershor 2018 Në ora: 22:40
Ilustrim

Ju ka ndodhur ndonjëherë të keni dëshiruar të ishit në vendin e mbretëreshës Elizabeth, qoftë për një ditë të vetme? Të uleshit në poltronën e saj edhe ju të tyre dhe të shijonit fjalën e fundit të artit të kulinarisë mes serviresh të argjendta edhe gota diamanti.

Por, ndodh që edhe njerëzit e fisëm të kenë tekat e tyre kur bëhet fjalë për të ushqyerit. Darren Mc Grady, kuzhinieri i cila ka shërbyer në Buckingham Palace, ka ndarë disa prej sekreteve të ushqyerjes së mbretëreshës Elizabet, si psh ajo refuzon në mënyrë kategorike të konsumojë: makarona, hudhër dhe patate. Nuk fut kurrë në gojë produktet që kanë përmbajtje niseshteje.

Është e dashuruar pas sallatërave dhe frutave të freskëta, madje e ndan bananen në mënyrë vertikale dhe më pas në copëza të vogla që i ha me pirun.
Por, pjesëtarja më e rëndësishme e familjes mbretërore britanike ka edhe teka e dëshira të çuditshme. Sipas shefit të kuzhinës të Pallatit Mbretëror, mbretëresha Elizabeth nuk mund të niset në asnjë udhëtim nëse nuk merr me vete një fetë nga ushqimi i saj preferuar, kek me biskota dhe çokollatë. Edhe pse ajo ka mundësi të udhëtojë në linja superluksoze, nuk fut asgjë në gojë përveç tortës së saj të preferuar.

Pra mos u ndjeni të paragjykuar nëse mamaja ju lidh bukë me vete nëse keni ndonjë rrugë të gjatë, edhe mbretëresha bën të njëjtën gjë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera