Aktorja e famshme ndryshon gjininë, nga femër bëhet mashkull me mjekër - Bota Sot
Aktorja e famshme ndryshon gjininë, nga femër bëhet mashkull me mjekër

Mediale Vip

Aktorja e famshme ndryshon gjininë, nga femër bëhet mashkull me mjekër

Më: 10 korrik 2018 Në ora: 21:26
Nil Erkoçlar

Aktorja e njohur turke Nil Erkoçlar, ka vendosur të bëjë ndryshimin më të madh që një njeri mund të bëjë në jetën e tij. Ajo ka ndryshuar gjininë dhe nga femër është kthyer në mashkull.

Transformimi i madh nisi rreth 5 vite më parë, ku vajza nisi trajtimin hormonal dhe ndryshimin tërësor, duke filluar që nga ndryshimi i emrit.

Nga Nil, ajo tashmë njihet si Ruzgar Erkoçlar, ka lënë aktrimin dhe siç duket, ka gjetur dashurinë e vërtetë, një vajzë me të cilën edhe ka lidhur kurorë.

Por Nil nuk është e vetmja në familjen e saj që ka bërë këtë ndryshim. Sëfundmi dhe e motra i është futur procesit të vështirë të ndryshimit të gjinisë. Ajo e ka nisur me ndryshimin e emrit dhe nga Gul quhet Gorkem Erkoçlar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera