Edhe i dashuri i Dua Lipës, Isaac Carew, bëri shqiponjën gjatë takimit me Shpend Ahmetin - Bota Sot
Edhe i dashuri i Dua Lipës, Isaac Carew, bëri shqiponjën gjatë takimit me Shpend Ahmetin

Mediale Vip

Edhe i dashuri i Dua Lipës, Isaac Carew, bëri shqiponjën gjatë takimit me Shpend Ahmetin

Më: 11 gusht 2018 Në ora: 10:21
Isaac Carew, Dua Lipa dhe Shpend Ahmeti

Artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, është paraqitur dje (e premte) në festivalin “Sunny Hill”.

Ajo ka kënduar para publikut shqiptar disa nga hitet e saj më të njohura, ndërsa ka bërë një interpretim të shkëlqyer para mijëra fansave shqiptarë.

Një ditë para se të ngjitej në skenë, Dua është mirëpritur në zyrën e kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Asaj iu dhurua “Çelësi i qytetit” në shenjë mirënjohje për kontributin dhe arritjet e saj artistike.

“Ky është vetëm fillimi për ecjen dhe përparimin e artit dhe kulturës së Kosovës që do ta bëjmë së bashku. Faleminderit për përkrahjen e vazhdueshme që më jepni, pa juve s’do të isha këtu, sepse e di që më keni mbështetur duke dëgjuar këngët e mija”, ka thënë Dua Lipa pas pranimit të një mirënjohjeje të tillë.

E njëjta në këtë takim është shoqëruar nga i dashuri i saj anglez, Isaac Carew, i cili e ka shoqëruar këngëtaren përgjatë gjithë këtij udhëtimi të sajin në Kosovë.

E duket se nga vizita këtu, ai ka mësuar se si të bëjë simbolin e shqiponjës me duar, pasi diçka të tillë, e ka bërë gjatë takimit me të parin e Prishtinës, Shpend Ahmetin.

Carew në llogarinë e tij zyrtare në Instagram ka publikuar disa fotografi, ku ndër të tjerash shihet i lumtur pranë kryetarit të Prishtinës, teksa shkruan në mbishkrimin e fotografisë se ndjehet krenarë që Duas iu dhurua “Çelësi i qytetit”. 

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...