Dj i famshëm botëror arrin në Kosovë - Bota Sot
Dj i famshëm botëror arrin në Kosovë

Mediale Vip

Dj i famshëm botëror arrin në Kosovë

Më: 11 gusht 2018 Në ora: 11:04
Martin Garrix

DJ i famshëm botëror, Martin Garrix sot në orë e hershme të mëngjesit ka arratitur në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur Dukagjin Lipa, babi i yllit Kosovar Dua Lipa, i cili e priti atë në aeroportin e Prishtinës.

Dukagjini ka postuar një fotografi në rrjetin e tij Instgram ku shihet bashkë me Dj me famë botërore Martin Garrix.

Garrix, do të përformojë në natën e tretë me 12 gusht, në festivalin ndërkombëtar të muzikës i cili mbahet në Kosovë “Sunny Hill”,  në mesin e shumë këngëtarëve të tjerë vendor dhe të huaj.

Festivali “Sunny Hill” ka karakter humanitar, 100 mijë euro të grumbulluara nga festivali i janë dhuruar organizatave kosovare që kujdesen për zhvillimin e fëmijëve kosovarë, posaçërisht atyre me nevoja të veçanta, Aktivititet Kulturore në Prishtinë dhe shkollave të muzikës në Kosovë.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...