Pas koncertit Dua shumë e entuziazmuar: Prishtina jeme shumë të dua! - Bota Sot
Pas koncertit Dua shumë e entuziazmuar: Prishtina jeme shumë të dua!

Mediale Vip

Pas koncertit Dua shumë e entuziazmuar: Prishtina jeme shumë të dua!

Më: 11 gusht 2018 Në ora: 13:51
Dua Lipa

Mbrëmja e së premtes ishte e hatashme në kryeqytet.

E tërë vëmendja e opinionit publik ishte tek koncerti i Dua Lipës, që u rikthye në Prishtinë pas dy vitesh për të performuar në koncertin që ka filluar të bëhet tradicional, “Sunny Hill”.

Këngëtarja në parkun e Gërmisë, ka interpretuar disa nga hitet e saja para një publiku masiv dhe atmosfera ka qenë elektrizuese.

E një ditë më pas, pasi është këndellur nga nata fantastike që pati në Prishtinë, Dua Lipa i ka bërë një dedikim special qytetit të saj të lindjes.

“Prishtina jeme sa shumë të du. Natë e paharrueshme. Faleminderit për mirëpritjen dhe energjinë. Shumë ka ndryshuar që nga koha kur isha këtu dy vjet më parë. Kisha performuar vetëm 35 minuta, s’kisha ende album dhe dashuria ishte e njëjtë. Shumë krenare që erdha dhe performova për ju, sepse kjo ishte diçka që kam dashur ta bëj gjithmonë”, ka shkruar Dua. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...