MTV në Britani: Dua Lipa bëri histori në vendlindjen e saj në Kosovë - Bota Sot
MTV në Britani: Dua Lipa bëri histori në vendlindjen e saj në Kosovë

Mediale Vip

MTV në Britani: Dua Lipa bëri histori në vendlindjen e saj në Kosovë

Më: 11 gusht 2018 Në ora: 23:00
Ilustrim

Kanali i njohur i muzikës në Londër, MTV UK‏, ka raportuar rreth koncertit të mbrëmshëm të Dua Lipës në Prishtinë, si dhe faktin se ajo mori çelësin e kryeqyteti të Kosovës nga kryetari Shpend Ahmeti.

“Mbretëreshë! Dua Lipa sapo bëri histori, asaj iu dha çelësi i parë nga vendlindja e saj në Kosovë”, shkruan MTV UK në profilin zyrtar që ka në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...