Sela, artisti me famë deri te dasmat portugeze - Bota Sot
Sela, artisti me famë deri te dasmat portugeze

Mediale Vip

Sela, artisti me famë deri te dasmat portugeze

Maksim Gjokaj Nga Maksim Gjokaj Më 12 gusht 2018 Në ora: 12:05
Selajdin Osmani

Ai është një artist që e duan të gjithë, madje kamera dhe aparati i tij ka filmuar edhe dasma të huaja deri në Portugali. Ky është Sela, ashtu siç e njohin të gjithnë por ai quhet Selajdin Osmani ku falë produksionit të tij filmik “Rino Art” ku ka 30 punëtorë nga montazhierë, kameramanë, fotografë e deri te cranistë, ai xhiron në tërë evropën, madje vitin tjetër do të shohim edhe ne USA, pasi e kanë ftuar për të filmuar.

Artisti Sela ka bashkëpunim me shumë miq kudo madje emri i studio së tij e gjejmë edhe në Zurich, Gjermani, SHBA e shumë shpejt edhe në Milano për të qenë kudo falë profesionalizmit të tij, megjithëse konkurentët në këtë biznes ai i sheh me sy të mirë, e për të punuar më shumë e më me kualitet.

Fotot dhe videot që ai realizon janë më të shikuarat kudo sidomos në rrjetet sociale, duke mbetur kujtimi më i bukur i një ditë të veçantë, por edhe vetë ai njeriu më i kërkuar, ku shpesh herë befasohet nga suprizat dhe dhuratat që në shenjë falenderimi ia bëjnë familja apo çifti i sapo martuar.

Ndërsa Sela ska kohë aspak të merret me plotikë, madje e urren atë, ai i kushton kohën vetëm dashurisë për profesionin dhe i rrethuar me plot miq të mirë kudo në botë, ai nga këta veçon Robert Ukaj me të cilin ka një bashkëpunim shumë të ngushtë në Europë.

Për momentin produksioni i tij është më “IN” kudo sidomos në dasmat shqiptare.BS

Image
 
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...