Artistet e bukura të një qytetit në Kosovë - Bota Sot
Artistet e bukura të një qytetit në Kosovë

Mediale Vip

Artistet e bukura të një qytetit në Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 14 gusht 2018 Në ora: 15:30
Arjeta, Bardha dhe Pranvera

Janë në një front, pothuajse janë të të njëjtës gjeneratë, artistet e bukura të qytetit nga Ferizaj, si Pranvera Sylejmani është kryetare e Shoqatës së Artisteve Figurativ “Zef Kolombi”, ndërsa Bardha Goga - aktiviste kundërkorrupsionit dhe Fotografe që përmes fotove paraqet një realitet të hidhur në shtetin tonë, kurse Arjeta Selmani është artiste dhe magjistër për dizajn grafik, që po dëshmohet gjithnjë e më shumë.

Tri artiste dhe secila më e bukur se tjetra dhe secila lufton për të arritur sa më shumë në jetën profesionale. Pranvera ka pasur një verë jashtëzakonisht të mundimshme, me aktivitete të shumta sikurse edhe Bardha dhe Arjeta.

Në Ferizaj artistet i vlerësojnë si gjeneratë e jashtëzakonshme me shoqet e tyre dhe që mundohen çdo herë të sjellin një frymë të re, sipas standardeve ndërkombëtare, në qytetin ku jetojnë e veprojnë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...