Ministrja martohet me multimilionerin, ja liderët botëror që ftoi në dasmë… - Bota Sot
Ministrja martohet me multimilionerin, ja liderët botëror që ftoi në dasmë…

Mediale Vip

Ministrja martohet me multimilionerin, ja liderët botëror që ftoi në dasmë…

Më: 20 gusht 2018 Në ora: 12:35
Karin Kneissl u martua me multimilionerin Wolfgang Meilinger

Liderë dhe njërëz të rëndësishëm kanë qënë dje të ftuar në dasmën e mbajtur ditën e djeshme në Graz të Austrisë.

Ministrja e punëve të jashtme, Karin Kneissl u martua me multimilionerin Wolfgang Meilinger.

Kancelari Sebastian Kurz dhe presidenti rus Vladimir Putin ishin dy nga të ftuarit të rëndësishëm.

Kneissl,53 vjeçe,e ftoi Putinin në ceremoni kur presidenti rus po vizitonte Vjenën këtë vit.

Putin është fotografuar duke vallëzuar me nusen dhe duken se kanë një marrëdhënie të mirë me njeri tjetrin.

Kneissl kishte zgjedhur të vishej me një fustan të bardhe tradicional dhe dukej shumë e lumtur.

Dasma u ndoq me kureshtje të madhe për shkak të pjesëmarrjes së liderëve.

Image
Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera