Rikthehet Avrile! Flet për sëmundjen me këngë

Mediale Vip

Rikthehet Avrile! Flet për sëmundjen me këngë

Më: 20 shtator 2018 Në ora: 16:16
Avril Lavigne

Avril Lavigne ka nxjerrë albumin e ri të mërkurën “Head Above Water”. Këngëtarja 33-vjeçare u diangostikua me sëmundjen Lyme në 2014, detaje të sfidës më shëndetin që i tregon në baladën e re. Kjo është kënga e re e saj pas një mungese pesë vjeçare në tregun muzikor.

Ajo ka folur për origjinën e këngës në një intervistë me PEOPLE. “Një natë mendova se po vdisja, dhe pranova faktin se do të vdisja”, rrëfen ajo.

“Nëna ime u shtri në shtrat me mua dhe më mbajti. E ndjeja sikur po mbytesha. Teksa mezi merrja frymë, po lutesha: “Zot, më lejo të mbaj kokën mbi ujë. Dhe në atë kohë nisa të shkruaj këngën dhe të bëj albumin. Më dukej sikur kisha ngelur në diçka. Një eksperiencë shpirtërore”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat