Një duet plot ritëm nga Lumi dhe Mirjeta - Bota Sot
Një duet plot ritëm nga Lumi dhe Mirjeta

Mediale Vip

Një duet plot ritëm nga Lumi dhe Mirjeta

Maksim Gjokaj Nga Maksim Gjokaj Më 9 tetor 2018 Në ora: 13:42
Lumi dhe Mirjeta Tërshana

Kanë karrierë të gjatë, janë dëshmuar në festivale, ku kanë fituar çmime e trofe, kanë kënduar në shumë koncerte dhe janë mjaftë prezentë edhe në dasma e ahengje. Lumi dhe Mirjeta Tërshana janë vëlla e motër, por janë edhe kolegë, janë zëra të mrekullueshëm që prej vitesh e kanë dëshmuar talentin e tyre në muzikë, e që kanë shkëlqyer duke sjellë projekte të bukura e të dëgjuara nga audienca.
Kënga e sapo lansuar e tyre mbanë titullin "Merre" dhe fabula e këngës është tejet popullore.

Një vëlla që e pyet motren a ta marrë a jo dhe anasjelltas. Sigurisht, shumë kush do ta gjejë vetën mes rreshtash në këtë krijim muzikor. Projekti i ri i Lumi dhe Mirjeta Tërshana është goditja e radhes, e që duket se ka të gjitha premisat për tu bërë hit.
Teksti dhe muzika mbajnë vulën e të mirënjohurit Ilir Berani, orkestrimi është realizuar nga Miti Geci, ndërkaq videoklipi nga MProduction. Ju ftojmë të dëgjoni "Merre" nga Lumi dhe Mirjeta.BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...